Deklaracja zgodnosci


Deklaracja dostępności Biuletynu Informacji Publicznej Powiatowego Urzędu Pracy w Poznaniu

Powiatowy Urząd Pracy w Poznaniu, Czarnieckiego 9, 61-538 Poznań zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony przedmiotowej i podmiotowej Biuletynu Informacji Publicznej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Niniejsze oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do Biuletynu Informacji Publicznej Powiatowego Urzędu Pracy w Poznaniu, Czarnieckiego 9, 61-538 Poznań, na którym Państwo się znajdują w celu wyświetlenia danej informacji publicznej.

Niniejszy Biuletyn Informacji Publicznej Powiatowego Urzędu Pracy w Poznaniu został zaprojektowany zgodnie z zasadami opisanymi w Ustawie z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych (Dz.U. 2019 poz. 848).

Dostępność cyfrowa strony internetowej BIP polega na zapewnieniu funkcjonalności, kompatybilności, postrzegalności i zrozumiałości.

Wdrożyliśmy na BIP zasady redakcyjne i techniki, jakie powinno się stosować przy projektowaniu, tworzeniu, utrzymywaniu i aktualizowaniu stron internetowych, tak by były bardziej dostępne dla użytkowników, szczególnie dla osób niepełnosprawnych.

  • Data publikacji strony internetowej: 2008-04-15
  • Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2020-02-03

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa Biuletynu Informacji Publicznej Powiatowego Urzędu Pracy w Poznaniu jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

Treści niedostępne

  • Pliki PDF, DOC itp. - redaktorzy starają się ograniczyć do minimum korzystanie z takich plików i osadzać teksty bezpośrednio w serwisie. Odrębną kwestią jest poprawne formatowanie plików tak, by były one dostępne (np. powinny posiadać strukturę znaczników, czyli tagowanie).
  • Serwis zawiera dokumenty PDF, które powstały na podstawie źle przygotowanych dokumentów word (nie ma w nich dobrze zaznaczonej logicznej struktury) - lub są skanami dokumentów. W miarę możliwości będziemy to poprawiać, oraz dokładać starań by nowe dokumenty przygotowywane były poprawnie.
  • Nieczytelne przez czytniki ekranu dokumenty PDF użytkownicy mogą rozpoznać narzędziem OCR.
  • Część z opublikowanych zdjęć nie posiada opisu alternatywnego, mają one charakter promocyjny i nie są wykorzystywane do realizacji bieżących zadań.
  • Filmy nie posiadają napisów dla osób niesłyszących.

Wyłączenia

  • Zamieszczone na stronie publikacje w formie plików PDF nie są dostępne cyfrowo w całości.

Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności

  • Niniejsze oświadczenie sporządzono dnia: 2020-09-22
  • Oświadczenie zostało ostatnio poddane przeglądowi w dniu: 2024-03-27

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

  • Osobą odpowiedzialną za kontakt w sprawie niedostępności jest Maciej Staszewski.
  • E-mail: m.staszewski@poznan.praca.gov.pl
  • Telefon: 61 8345643

Procedura wnioskowo-skargowa

Każdy ma prawo wystąpić do Powiatowego Urzędu Pracy w Poznaniu z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej albo o jego udostępnienie za pomocą alternatywnego sposobu dostępu.

W przypadku, gdy Powiatowy Urząd Pracy w Poznaniu nie jest w stanie zapewnić dostępności cyfrowej elementu strony internetowej lub aplikacji mobilnej, zapewnia alternatywny sposób dostępu do tego elementu.

Alternatywny sposób dostępu polega w szczególności na zapewnieniu kontaktu telefonicznego, korespondencyjnego, za pomocą środków komunikacji elektronicznej lub za pomocą tłumacza języka migowego (np. odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisania zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp.)

Żądanie powinno zawierać:

  1. Dane kontaktowe osoby występującej z żądaniem.
  2. Wskazanie strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej podmiotu publicznego, które mają być dostępne cyfrowo.
  3. Wskazanie sposobu kontaktu z osobą występującą z żądaniem.
  4. Wskazanie alternatywnego sposobu dostępu, jeżeli dotyczy.

Zapewnienie dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej podmiotu publicznego następuje bez zbędnej zwłoki, jednak nie później niż w terminie 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie może nastąpić w terminie 7 dni, Powiatowy Urząd Pracy w Poznaniu niezwłocznie powiadamia osobę występującą z żądaniem o przyczynach opóźnienia oraz terminie, w którym zapewni dostępność cyfrową, jednak nie dłuższym niż dwa miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem.

Powiatowy Urząd Pracy w Poznaniu odmówi zapewnienia dostępności cyfrowej, jeżeli wiązałoby się to z ryzykiem naruszenia integralności lub wiarygodności przekazywanych informacji.

W przypadku, gdy Powiatowy Urząd Pracy w Poznaniu nie jest w stanie zapewnić dostępności cyfrowej elementu strony internetowej lub aplikacji mobilnej zgodnie z żądaniem, niezwłocznie powiadamia on osobę występującą z żądaniem o przyczynach braku możliwości zapewnienia dostępności cyfrowej wskazanego elementu i wskazuje alternatywny sposób dostępu do tego elementu.

W przypadku odmowy zapewnienia dostępności cyfrowej wskazanego elementu zgodnie z żądaniem albo w przypadku odmowy skorzystania z alternatywnego sposobu dostępu przez osobę występującą z żądaniem, osoba ta ma prawo do złożenia skargi w sprawie zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej na adres:

Powiatowy Urząd Pracy

Czarnieckiego 9

61-538 Poznań

lub za pomocą e-mail:kancelaria@poznan.praca.gov.pl.

Do skarg rozpatrywanych w postępowaniach w sprawie zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej stosuje się przepisy działu VIII ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. - Kodeks postępowania administracyjnego

Link do strony Rzecznika Praw Obywatelskich: http://www.brpo.gov.pl/.

Informacje o dostępności architektonicznej siedziby podmiotu publicznego dla osób niepełnosprawnych

Opis dostępności wejścia do budynku i przechodzenia przez obszary kontroli.

Powiatowy Urząd Pracy w Poznaniu dysponuje trzema budynkami (budynek główny i dwa budynki pomocnicze B i C). Do budynku głównego osoby niepełnosprawne mogą dostać się przy pomocy windy, do której wejście znajduje się bezpośrednio na chodniku z boku budynku lub wejściami usytuowanymi na drugiej stronie lub od tyłu budynku (z parkingu). Windą można dostać się na wysoki parter, I i II piętro, z kolei pozostałymi wymienionymi wejściami na niski parter. Wejście główne nie jest przystosowane dla osób poruszających się na wózkach.

W budynku pomocniczym B wszystkie wejścia przystosowane są dla osób poruszających się na wózkach.

Budynek pomocniczy C posiada jedno wejście z jednym stopniem, nieprzystosowane dla osób poruszających się na wózkach.

Opis dostępności korytarzy, schodów i wind.

Budynek główny zaopatrzony jest w windę oraz szerokie korytarze. Winda umożliwia dostęp do korytarzy na wysokim parterze, I i II piętrze. Wszystkie kondygnacje w tym piętro III są dostępne ze schodów, jednakże na piętrze III nie ma stanowisk obsługi osób poruszających się przy pomocy wózków inwalidzkich. Schody w budynku nie są wyposażone w pochylnie dla osób niepełnosprawnych. Przy schodach zamontowane są poręcze. Aby dotrzeć na niski parter nie jest konieczne korzystanie ze schodów czy windy. Wejścia do pomieszczeń nie posiadają progów. Dostępna jest również toaleta dla osób poruszających się na wózkach.

Obiekt pomocniczy B jest budynkiem parterowym, do którego korytarzy jest łatwy dostęp, a wejścia do pomieszczeń nie posiadają progów.

Obiekt pomocniczy C jest budynkiem kilkukondygnacyjnym, którego parter jest wynajmowany przez Urząd na potrzeby działalności. Beneficjenci przyjmowani są tylko w jednym pokoju specjalnie przeznaczonym do obsługi i zlokalizowanym tuż przy wejściu. Korytarz doprowadzający do pokoju jest szeroki.

Opis dostosowań, na przykład pochylni, platform, informacji głosowych, pętlach indukcyjnych.

Budynek główny posiada 2 wejścia z pochylniami usytuowane z boku budynku. Dodatkowo od tyłu budynku jest możliwość dostania się bezpośrednio z poziomu chodnika. Każde wejście do budynku pomocniczego zaopatrzone jest w pochylnię. W budynku nie stosuje się pętli indukcyjnych ani komunikatów głosowych. Nie ma również oznaczeń w alfabecie Braille'a. Wyjątkiem jest winda wyposażona w przyciski z oznaczeniami w alfabecie Braille'a, a także wygłaszająca komunikaty głosowe.

Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych.

Na terenie Urzędu wyznaczono jedno miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Usytuowane jest ono przy drodze między budynkami Urzędu.

Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach.

Do budynku i wszystkich pomieszczeń obsługi można wejść z psem asystującym.

Informacje o możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.

Urząd dysponuje pracownikami przeszkolonymi z zakresu posługiwania się językiem migowym.

Informacje o możliwościach kontaktowania się z Urzędem.

Kontakt z Urzędem jest możliwy poprzez:

  • stawiennictwo osobiste w siedzibie Urzędu przy ul. Czarnieckiego 9, 61-538 Poznań;
  • kontakt telefoniczny pod numerem 61 8345-640;
  • faksem na numer 61 8339-808
  • składając wniosek poprzez ePUAP - skrytka ePUAP: /puppoznan/skrytka
  • pocztą elektroniczną na adres kancelaria@poczta.praca.gov.pl;
  • listownie na adres: ul. Czarnieckiego 9, 61-538 Poznań.

 

Informacja wytworzona przez:
Administrator , w dniu:  23‑05‑2019 07:00:00
Informacja wprowadzona do BIP przez:
Administrator , w dniu:  01‑01‑1970 01:00:00
Data ostatniej aktualizacji:
27‑03‑2024 14:39:01
Ilość wyświetleń:
Trwa wczytywanie
Wczytywanie danych...
Lp. Rodzaj zmiany article-history-date-create Wytworzono przez Wprowadzono przez Akcje
article-history-load-more
article-show-archive